yandex
Freelancer Siteleri 2021 İnternetten Para Kazanma

Freelancer Siteleri 2021 | İnternetten Para Kazanma

Bu yazımızda internet üzerinden para kazanmanın yollarını ve kanallarını inceleyeceğiz. İnternetten para kazanmak kolay gibi görünse bile bazı zorlukları vardır. Oturduğumuz yerden kolayca para kazanmak herkes için iyi bir fikir gibi gelecektir. Bu işe başlamadan önce kendi yeteneklerimizi ve yapabileceğimiz hizmetleri sıralamalıyız. Bu tarz işlerde program ve programların bilinmesi çok önemlidir.

İnternet üzerinden kişi ve firmalara hizmet vereceğimizi unutmayarak bu konu hakkında ciddiyetimizi korumalıyız. İnternet üzerinden çalışarak belki günlük 50 lira, belki günlük 500 lira, belki de günlük hiç para kazanmayabilirsiniz. Bu tamamen sizin yeteneklerinize bağlıdır ve oldukça sabır gerektirir. Bazı web siteleri sizlere TL üzerinden ödeme yaparken bazıları ise sizlere döviz kurları üzerinden ödeme sunar.

İnternet ortamından freelancer siteleri sizlere bu imkanı sunduğu için yaptığınız iş başına komisyon alır. Bu onların hakkıdır ve sizlere bu imkanı sunduğu için bu komisyon ücretinizden kesilir.

Bu tarz freelancer sitelerinde sadece siz hizmet vermiyorsunuz. Sizinle aynı hizmeti sunan belki de binlerce kişi vardır. O yüzden fiyat politikasını iyi belirlemek ve diğer freelancerlar ile rekabet içerinde olmak gerekir.

İnternet ve Youtube üzerinde bulunan ‘bir günde 500 tl kazandım’ gibi içeriklere kesinlikle kulak asmayın. İnternet üzerinden para kazanabilir ve hatta çok paralarda kazanabilirsiniz. Bu iş tamamen sabır  ve özveri gerektiren bir iştir. Sadece internet üzerinden çalışan ve geçimini sadece bu gelir ile sürdüren binlerce kişi arasında sende olabilirsin.

Gelelim şu meşhur freelancer sitelerine

Freelancer Sitesi: Bionluk

Bionluk alıcı ve satıcıyı bir araya getiren internet platformudur. Bu site üzerinden grafik tasarım, web tasarım, internet reklamcılığı, video – animasyon, ses – müzik gibi çok sayıda kategoride ilanlar açabilir ve satış yapabilirsiniz. Eğer bu site üzerinden satış yapmayı planlıyorsanız program bilginiz çok iyi seviyede olması gerekiyor ya da kendinizi geliştirmelisiniz. %20 oranında komisyon alır.

Freelancer Sitesi: İyi Makale

İyi Makale sitesi sizlere yazdığınız yazıları satmanız için imkan sunuyor. Program bilgisine gerek duymadan yazı yazarak bu site üzerinden para kazanabilirsiniz. %25 oranında komisyon alır.

Freelancer Sitesi: ArtistShot

ArtistShot tişört tasarımlarını içerinde barındıran bir freelancer sitesidir. Bu site sayesinde tişört tasarlayıp satışını yapabilir. Baskı ve kargolama işlemleri siteye aittir. Sizin yapmanız gereken tek şey site üzerine tasarımları yüklemeniz ve satılmasını beklemeniz. Üstelik bu web sitesi sizlere dolar üzerinden ödeme yapmaktadır. Türkiye’de döviz kurları bir hayli yüksek olduğu için bu siteden çok iyi gelir elde edebilirsiniz. 4 dolar komisyon almaktadır.

Ayrıca dolar üzerinden satış yapan Upwork ve Freelancer.com u ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Go Top