yandex
Google'da Üst Sıralara Çıkmak-01

Google’da üst sıralara çıkmak şüphesiz ki her web sitesi sahibin amacıdır. Başlangıçta kolay gibi görünsede işin aslı görüldüğü gibi kolay değildir. Bu yazımızda bazı seo (arama motoru optimizasyonu) ve sitenizi üst sıralara taşımasında yardımcı olacak ipuçlarından bahsedeceğiz. 

Site SEO Temeli

Sitemizi yayına sokmadan önce mutlaka ayarlamamız gereken bazı noktalar vardır. Bunlar title (başlık), keyword (anahtar kelime), description (açıklama) etiketlerini sitenin içeriği ile ve hangi kelimelerde görülmek istiyorsak ona göre ayarlanmalıdır. 

Blog Yapısı 

Sitenizin içeriği ile ilgili yazılar yazabilir veya makaleler düzenleyebilirsiniz. Bu arama motorları ile sitenize trafik akışını hızlandıracaktır. Dikkat etmeniz gereken konu ise yazılar özgün olmalıdır ve kesinlikle kopya içerik olmamalıdır. Bilgilendirici metinlere değer vermemiz gerekmektedir. Örneğin bir oto yıkama web sitesinde “araç yıkarken dikkat etmeniz gereken 5 nokta” isimli bir makale paylaşabilir. 

Sosyal Medya Desteği

Web sitemizde bulunan ürünleri yada yazıları sosyal medya platformlarında paylaşarak sitemize ziyaretçiler çekebiliriz. Sitenize her gelen ziyaretçi aynı zamanda potansiyel müşteri sayılmaktadır. 

Backlink

Takipçisi çok sosyal medya araçlarından veya sektörünüze uygun isim yapmış haber sitesi ve blogdan kendi sitenize bağlantı alabilirsiniz. Bunun adı kısaca backlink demektir. 

Kaliteli backlink bulmak biraz zor olduğu gibi google tarafından sevilmeyen düşük kaliteli backlinkler alırsanız spama düşebilirsiniz.

Çekiliş, Reklam ve Kampanya

Sosyal medya hesaplarından kampanya yada çekilişler düzenleyebilir, böylelikle insanları harekete geçirebilirsiniz. Son zamanlarda popüler olan instagram çekilişleri olumlu imaj açısından tavsiyemizdir. 

Sizler için topladığımız ipuçlarına ayıracak vaktiniz yoksa bizlerden destek almaktan çekinmeyin. 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Go Top