yandex
GRAFİK TASARIM-01

Grafik Tasarım Nedir?

Grafik tasarım nedir sorusunun yanıtı, karşı tarafa aktarmak istediğimiz düşünceyi görseller aracılığı ile iletmemizi sağlayan çizimlerdir.

Bir kampanyayı, bir ilanı, bir duyuruyu en etkili yolla kolayca sunmamız için grafik tasarım şarttır. Belli başlı simgesel objeler kullanılarak çok fazla aktarım yapılabilir.

Yeni nesil firmalar grafik tasarım alanını güçlü kullanarak ön plana çıkmaktadır. Günümüzde estetik anlayış oldukça güçlenmiş ve buna ihtiyaç duyan firma sayısı artmıştır. Diğer sektörlerde olduğu gibi grafik tasarım sektöründe de belirli kurallar ve kriterler bulunmaktadır.

Her çizilen ve görselleştirilen nesneye grafik tasarım ibaresi konulsa da aslında grafik tasarım hafife alınmayacak kadar önemli ve büyüt etkiler yaratabilir.

Firmaların kurumsallaşma sürecinde grafik tasarım önemli role sahiptir. Her firmanın mutlaka kurumsallaşmaya gitmesi gerektiği sektör liderleri tarafından defalarca söylenmektedir.

Ayrıca grafik tasarım son zamanların popüler mesleklerinden biri olmuştur. Ülkemizde grafik tasarım sanatı yapan kişiler artmış ve sektör oldukça geniş bir hale gelmiştir.

Grafik Tasarım ve Kurumsallık

Firmalar her geçen gün kurumsallaşmaya daha çok önem vermektedir. Kurumsallık için daha fazla ücret ayırmakta ve geleceğe yatırım yapmaktadır.

Bir markanın piyasadaki önemini ve itibarı açısından kurumsal olan her iş yeri ayakta kalacak, kurumsallıktan uzak olanlar ise birer birer yok olacaktır.

Kurumsal kimlik ile firmanızın bütün tasarımsal işlerini çözebilir, firmayı bir bütün hale getirebilirsiniz.

Kurumsal kimlikte her şey size özel olarak tasarlanmakta ve bu plan doğrultusunda ilerleme sağlayabilirsiniz.

Firmanızda çalışanların aynı tip iş kıyafeti giymesi, firmanıza ait olan araçların aynı tip olması, firma içerinde bulunan araç gereklerin size özel olması ve tabiî ki hepsinin üzerinde sizin logonuzun yer alması oldukça önemlidir kurumsal kimlik açısından.

Kurumsal kimliğe sahip olmanız için ilk başta profesyonel bir şekilde çizilmiş, sizi ve firmanızı en doğru şekilde yansıtan logo tasarımına ihtiyacınız var demektir.

Logo tasarımınız sade, anlaşılır ve en fazla 2 renkten oluşmalıdır. Baskılı ürünlerinizde daima tek tip logo kullanmanız gerekiyor. Farklı logo kullanımları firmalara olumsuz olarak yansımaktadır.

Grafik tasarım sektöründe yılların vermiş olduğu deneyim ile sizlere İstanbul’da hizmet vermekteyiz. Son trendleri takip ederek tasarım anlayışımızı ona göre şekillendiriyoruz. Grafik tasarım alanında her zaman destek alabileceğinizİxir Agency yanınızda.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Go Top