yandex
LOGO TASARIMI-01

Sade Bir Logo

Logo, bir markayı yıllarca temsil eder. Logo yapıldıktan sonra yıllar geçse bile aynı logo kullanılır yada ufak revizyonlar ile logo yeniden canlandırılır. Sade bir logo tasarımı, göze hoş gelen ve karmaşık olmayan bir tasarım sembolüdür. Akılda kalıcı bir logo için sadelikten şaşmamalı, karışık ve fazla öğeden uzak durmalıyız.

Örneğin; emlak-inşaat-otomotiv yapan bir şirket logosunu tasarlarken 3 sektörü çağrıştıracak ikonlar kullanmak yanlış olur. Bunun için 3 sektör için farklı logolar tasarlamak daha doğrudur.

Bir başka logo tasarımı örneği verecek olursak; pazaryeri olarak hizmet veren “n11”, içerisinden satılmayan hiçbir ürün olmamasına rağmen bunları logoya dökmek yerine sade bir tasarım tercih etmiştir.

Yazı Tipi (Font) Seçimi

Yazı tipi seçimi yaparken tasarlayacağımız logonun markasını göz önünde bulundurmamız gerekir. Kalın, ince, italik, oval, keskin çizgili çeşitli tarzda yazı tipi bulunmaktadır.

Tüm bulunan fontlar yetersiz oluyorsa eğer kendi yazı tipimizi kendimiz oluşturmalıyız.

Renk Seçimi

Her sektörün ve markanın belli başlı onunla özgünleşmiş renkleri vardır. Örneğin bir temizlik firması mavi renkten vazgeçmez. Mavi rengin yanına en iyi gidebilecek renk mavini tonları ve gri rengidir.

Ayrıca logo tasarımı yaparken renk geçişlerinden uzak durmalıyız. Bu logonun işlemliğini ve kullanılabilinirliğini arttırır.

İnternette bulabileceğiniz renk paletleri de işinize oldukça yarayacaktır.

Logo Tasarım Ajansı İle Çalışın

Profesyonel bir logo tasarımı istiyorsanız bu işi ustasına bırakabilirsiniz. Yıllarca bu sektörde emek vermiş bir grafik tasarımcı yada ajans ile çalışarak sizlere özgü, eşi benzeri olmayan bir logo tasarımı sunabilirler. Aklınızdaki logo tasarımını onlara birkaç kelime ile özetlemeniz profesyonel bir logo tasarımına sahip olacağınız anlamına gelir.

İstanbul’da grafik tasarım ve logo tasarımı alanında hizmet veren İxir Grafik Tasarım Ajansı ile çalışabilir, güven ve memnuniyet duyabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Go Top