yandex
SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ-01

Sosyal medya yönetimi hakkında bazı ipuçları ve tüyoları bu yazımızda ele alıyoruz.

Hangi Sosyal Mecraları Kullanmalıyız?

Hedef kitlemiz dahilinde hangi sosyal medya platformunda potansiyel müşterimiz daha fazla ise o sosyal mecraları kullanmalıyız.

Başta İnstagram, Facebook, Twitter gibi sosyal medya siteleri ön planda tutulmaktadır. Bununda sebebi daha fazla kullanıcısı olmasıdır.

Sosyal Medyada Ne Sıklıkla Paylaşım Yapmalıyım?

Bulunduğunuz sektöre göre değişiklikler gösterse bile takipçilerinizi sıkmayacak kadar paylaşım yapmalısınız. Haftada 3 paylaşım yapmak çoğu firma için idealdir. Sürekli paylaşım yaparsanız hem takipçi sayınızda azalma olacak hemde bir süre sonra paylaşacak bir şeyiniz kalmayacaktır.

Ne Tür Paylaşımlar Yapılmalıdır?

Sattığınız ürünler, verdiğiniz hizmetleri paylaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra sektörünüz ile alakalı etkinlikleri, kampanyaları yada bilgi verici gönderiler paylaşarak sosyal medyanızı yönetebilirsiniz.

Paylaşımlarınızı belli bir şablon üzerine oturtabilir belli bir konsept üzerinden yürümeniz kurumsal kimliğiniz açısından önem arz etmektedir.

Sosyal Medya Danışmanlığı Almalı Mıyım?

Sosyal medya danışmanlığı alarak üzerinizdeki yükü hafifletir ve işinize daha fazla konsantre olabilirsiniz.

İyi bir sosyal medya ajansı bularak aylık olarak sosyal medya yönetiminizi yaptırabilir yada tasarımlar satın alabilirsiniz.

İxir Sosyal Medya Ajansı olarak instagram, facebook, twitter gibi sosyal medya platformlarınızı yönetiyoruz.

Sosyal Medya Yönetim Fiyatları

Sosyal medya danışmanlık fiyatları her ajansta farklıdır. Kimi ajans 200 liraya yaparken kimi ajans ise 1.000 liraya yapmaktadır.

Ama dikkat etmeniz gereken nokta sosyal medyada ne kadar ilerleyebilirim sorusu olacaktır. Bunun için iyi bir sosyal medya hizmeti veren ajans ile çalışmanız hem kurumsallığınızı arttıracak hemde iyi bir yatırım olacaktır.

Sosyal medya yönetimi yaparken dikkate aldığımız hususlar;

  • Takipçi Arttırımı
  • Hedef Kitle Analizi
  • Rakip Analizi
  • Reklam Politikası
  • Yorum ve Geri dönüşlerin Yapılması
  • Özel Günler ve Gönderi Paylaşımı

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Go Top