yandex
WEB TASARIM HİZMETLERİ-01

Firmanıza ait bir web sitesi yaptıracaksanız yada yeni bir web sitesi projesi geliştirmek istiyorsanız sizler için web tasarım aşamalarını ele aldık.

Web Tasarımın 1. Aşaması: İsim – Alan Adı Seçimi

Kullanacağınız alan adı kısa, öz ve akılda kalıcı olmalıdır. Uzun alan adlarından kaçınmalıyız. Bizi en iyi yansıtan, daha önce kullanılmamış yada benzerlik göstermeyen isimler bulmak alan adı seçimi konusunda doğru bir yol olur. Alan adı seçimi yaparken iyi düşünmeliyiz. Çünkü bu isimle internet dünyasında yıllarca anılacağız.

Web Tasarımın 2. Aşaması: Amaç ve Özellikler

Web sitesini hangi amaç ile kullanacağımız daha sonra telafisi olmayan hatalardan bizi koruması için çok önemlidir. Hizmet ve ürün satmak istiyorsak bizim ihtiyaçlarımızı karşılayacak bir e-ticaret sistemi işimizi görecektir. Sadece ürün ve hizmeti tanıtmak istiyorsak kurumsal web sitesi seçmek gerekir.

Web Tasarımın 2. Aşaması: Tasarım

Web tasarımı üzerinde uzun süre konuşacağımız bir konu. Yalnız çok uzun tutmadan bir kaç tüyo ile açıklamak gerekirse, web sitemiz kullanıcı odaklı olacağı için kolayca gezinilebilir, sade ve şık olmadır.

Web site ziyaretçileri sitede aradığı her şeyi kolayca bulmalı ve göz yormamalıdır.

Web Tasarımın 2. Aşaması: İçerik

Web tasarımın en sok noktası ve en önemli noktası içerik diyebiliriz. Çünkü iyi bir isme ve tasarıma sahip olup içeriği eksik olan bir web sitesi bize istediğimiz sonucu vermez ve deyim yerinde ise “çöp” diye tabir edebiliriz.

Firmamız hakkında yeterli bilgilerin bulunması, ürün ve hizmetlerin düzenli bir şekilde yer alması, iletişim adreslerinin bulunmasının yanı sıra site ziyaretçilerine sadece ürün satma odaklı değil bilgilerde vermeliyiz. Bunun için youtube videoları çekebilir yada sitenize blog sayfası ekleyebilirsiniz.

Web Tasarımın 2. Aşaması:Test ve Yayın

Tüm işleri biten web sitemizi yayına sokmadan önce arkadaşlarımız ve çevremize test sayfalarını göndererek kullanıcı deneyimi ölçebilir, böylelikle hatalı sayfaları düzenleyip iyileştirme yapabiliriz. Daha sonrada web sitenizi yayına sokabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Go Top