yandex
WEB TASARIM HİZMETLERİ-01

Web Tasarım Nedir?

Web tasarım, bir şirketi veya bir kişiyi internette tanıtma amacı ile kurulan web sitelerinin genel adıdır. İnternette ön plana çıkmak için en önemli unsur web tasarımdır. Son günlerde oldukça popüler olan bu hizmet, çoğu firmayı ya da kişiyi internette tanıtmıştır. Kısaca web tasarım sizi görseller ve metinler aracılığı ile tanıtan web siteleridir.

Web tasarım ile firmanızı kolayca yurtiçi ve yurtdışında tanıtabilirsiniz. Web 3.0 teknolojisi ile insanların internete olan ilgisi artmış ve teknolojik cihazların kullanımı çoğalmıştır.

Sizde bu durumu avantajlı hale getirmek için web tasarım yaptırmalısınız. Web sitenizde ürün ve hizmetlerinizi tanıtarak daha fazla kişiye ve kişilere erişebilirsiniz. Web sitenizi ziyaret eden her kişi sizin potansiyel müşteriniz olarak kabul edilir.

İnternet ortamında kolaylıkla bulunma avantajına sahip olursunuz. Web siteleri günümüz teknolojisi ile artık mobil cihazlar ile kolayca erişilebilmekte. Hatta web sitelerine ziyaret oranı mobil cihazlardan ( telefon, tablet vb.) daha fazladır.

Web Tasarım Neden Yapılır?

Web tasarım neden yapılır sorusunun birden çok cevabı vardır aslında. Web tasarım ile bir internet sahibi olarak hizmetlerinizi müşterilerinize anlatabilirsiniz.

Ürünlerini sergileyip bu ürünleri internet aracılığı ile satabilirsiniz.

İnternette hizmet arayanlara kolayca erişebilir, iletişim bilgilerinizi onlara iletebilirsiniz.

Kolayca itibar sahibi olabilirsiniz. İnternet kullanımı firmanızı ve şirketinin daha da kurumsallaştıracaktır.

Rakiplerinizden geri kalmamış olursunuz. İnternet sektöründe de onlarla kıyasıya rekabet halinde olabilirsiniz.

Geleneksel reklamlara(tv reklamları, broşür, katalog vb.) kıyasla internet reklamları hem maliyet açısından hem de daha fazla kişiye erişme açısından daha makuldür.

Web Tasarım Nasıl Yapılır?

Web tasarım yapmak için çeşitli donanıma ve bilgiye ihtiyacınız vardır. Aslında web tasarım dışarıdan bakıldığı zaman kolay gibi gözüksede aslında oldukça zordur.

Web tasarım için çeşitli içerik yönetim sistemleri kullanılabilir. Bunlardan en yaygınları WordPress, Joomla, Blogger ve Opencart sistemleridir.

Bu internet servisleri bizlere hızlı ve kolay web tasarım avantajı sunuyor. Çok bilgi sahibi olmadan bir web sitesi sahibi olabilirsiniz.

Ama internet ortamında ilk görünüm çok önemli olduğu için web tasarım yaptıracaksanız bunu profesyonel ekiplere bırakmanız gerekmektedir. Web tasarım bir ekip işidir. Web tasarım ile ilgili bilgi ve fiyat alabilir, yapacağınız projeleri birlikte değerlendirebiliriz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Go Top